Lista przewodników turystycznych w Kaszuby.
Jeżeli szukasz przewodnika, poniżej znajdziesz ich pełną listę. Wchodząc w szczegółowy profil danej osoby zapoznasz się z jego ofertą, dowiesz się po jakich miastach i regionach oprowadza, a także znajdziesz dane kontaktowe.
Jeżeli jesteś przewodnikiem i chciałbyś znaleźć się na tej liście, wystarczy że się zarejestrujesz i uzupełnisz swój profil.
Wiele osób odwiedza Kaszuby regularnie, gdyż jest to miejsce pełne uroku. Popularność tego miejsca rośnie z roku na rok. Przybywają tutaj turyści zarówno z Polski, jak i całej Europy. Znajdziemy tutaj malownicze krajobrazy, przepiękną przyrodę. Z pewnością można tutaj wypocząć, jednocześnie aktywnie spędzając czas.
Kaszuby mogą poszczycić się wieloma tradycjami, obyczajami, a nawet własnym językiem. Co zachęca turystów do odwiedzania tutejszych miejsc. Posiadają one swoisty klimat, co w dużym stopniu jest spowodowane ponadprzeciętną gościnnością ludzi tu mieszkających. Atrakcją, którą każdy turysta odwiedzający Kaszuby powinien zobaczyć jest „Dom do Góry Nogami”. Cieszy się on ogromną popularnością. Warto również zwiedzić Dom Sybiraka z łagrem, Dom Harcerza, Dom Trapera Kaszubskiego z Kanady, Bunkier i Pomnik Gryfa Pomorskiego, Muzeum Ciesielnictwa, Dwór Salino czy Dom Powstańca Polskiego z Adampola. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Park Krajobrazowy „Dolina Słupi” typu dolinnego został utworzony w 1981 r. Położony był na obszarze siedmiu gmin: Słupsk, Dębnica Kaszubska, Kobylnica, Kołczygłowy, Bytów, Czarna Dąbrówka, Borzytuchom. Ma powierzchnię 37 040 ha i leży na obszarze środkowego i dolnego biegu rzeki Słupi i jej zlewni. W skład zbiorowiska leśnego wchodzi bór sosnowy i mieszany i bór bagienny. Dużą powierzchnię zajmują buczyny niżowe: kwaśna i żyzna, grądy oraz łęgi i zarośla wierzbowe. Torfowiska powstają w miejscach, gdzie intensywnie wypływają wody podziemne. Malowniczy krajobraz uzupełniają liczne jeziora o różnej wielkości, kształcie i pochodzeniu.
Gołubieński Ogród Botaniczny powstał w latach 1971-1983r. na obszarze ponad 2 ha. Jest położony w Kaszubskim Parku Narodowym, na trasie szlaku turystycznego Wzgórz Szymbarskich. Jest usytuowany na płaskim terenie i zboczu o wystawie północnej. Znajdziemy tutaj około 5 500 taksonów roślin naczyniowych, które pochodzą z różnych zakątków świata. Wśród nich znajduje się około 191 gatunków chronionych (m.in. Carlina onopordifolia, Cochlearia polonica, Cochlearia tatrae, Cypripedium calceolus, Dendranthema zawadzkii, Dianthus nitidus, Erysimum pieninicum, Ligularia sibirica, Luronium natans, Marsilea quadrifolia, Pulsatilla patens, Pulsatilla slavica, Salvinia natans, Trapa natans).
Zbiory roślinne dzielą się na pięć działów: ekologiczny, roślin ozdobnych, roślin leczniczych, arboretum i zadrzewienia.
Planując wakacje, musimy zadbać również o nocleg. Baza hotelowa jest tutaj bardzo dobrze rozwinięta, więc turyści odwiedzający Kaszuby z pewnością znajdą coś dla siebie. W Internecie funkcjonuje mnóstwo serwisów, które oferują noclegi „na każdą kieszeń”.